تین ۷-۶ ساله و خلاقیت انسان دوستانه

‍ (http://axnegar.fahares.com/axnegar/Lj1j0DLGTm5QNP/6545619.jpg) ناخن هایتان را لاک بزنید

تین

تین یک پسر شش هفت ساله هلندى است. اردیبهشت ماه گذشته بعد از سردرد و آزمایش هاى مختلف فهمیدند به سرطان مغز مبتلاست و کارى نمى شود برایش کرد و حداکثر یک سال دیگر زنده است.
وقتى پدرو مادر با کمک دکتر و پرستاران و روانپزشک خواستند “تین” را براى مراحل بعدى بیمارى و رسیدن مرگ آشنا کنند و پرسیدند آخرین آرزویش چیست ؟ تا در این مدت کمى که باقى مانده عملى شود؟ او گفت می خواهد کمک کند تا بقیه بچه هاى مریض نمیرند.
وقتى پرسیدند خوب چه کار مى خواهى بکنى؟
جواب داد کار کنم و پول بگیرم و قلکم را پرکنم.

کارى که بلد بود لاک زدن ناخن هاى مامان و بابا و پدر و مادر بزرگ و پرستاران بیمارستان و …گرفتن چند یورو از هرکدام وانداختن توى قلکش بود.
مى خواست پولش به ١٠٠ یورو برسد و برود بدهد به صلیب سرخ. تین و خانواده اش ساکن شهر بردا BEREDA هلند هستند. در همین ماه دسامبر که با پدرش رفته بود بازارچه کریسمس محلى پدرش داستان را براى یک خبرنگار محلى رادیو تعریف کرد.
خبرنگار گفت خوب همه کمک کنیم که تین به آرزویش برسد. برنامه اى از رادیو پخش کرد و با مقامات شهر قرار گذاشت که توى همان بازارچه یک اطاقک شیشه اى بگذارند و مردم بیایند تا تین ناخن هایشان را لاک بزند و مبلغى کمک کنند واز همین جا طوفان راه افتاد

لاک زدن تین شد کمپینى که همه هلند را فراگرفت و صدها کودک مثل او دست پدر و مادر و فک و فامیل را لاک زدند و تنها در یک روز ٧٠٠ هزار یورو پول جمع شد.
از ورزشکاران تیم هاى ملى تا خواننده وهنرپیشه و افراد عادى و معروف و حتى سیاستمداران ناخن هایشان را لاک زدند و صدها هزارعکس در اینستاگرام و هشتک در توئیتر پول به همراه آورد. تا حالا بیش از یک میلیون و ٨١٣ هزار یورو جمع شده وادامه دارد

هرسال بیش از ٩٠٠ هزار کودک در کشورهاى توسعه نیافته به دلیل کمبود امکانات پزشکى و دارو از بیمارى هاى عفونت ریه وعوارض آن مى میرند. دارو و چادر و ماسکهاى اکسیژن و آموزش پزشکان براى تشخیص به موقع بیمارى مى تواند جان آنها را نجات دهد. تمام پول این کمپین براى نجات این بچه ها خرج خواهد شد. تین تابستان آینده را نخواهد دید اما ده ها هزار کودک به جاى او زندگى خواهند کرد

تمام حقوق این سایت برای © 2022 آئین فرزانگی. محفوظ است.
پشتيباني توسط سايت آئین فرزانگی