صد سال با آموزش و پرورش اصفهان(جمالی، موحدی، مشتاقیان پور و اصغری)

گزارش گردهمائی بزرگداشت چهار شخصیت برجسته ریاضی

از ساعت ۴ تا ۶ بعد از ظهر روز سه شنبه سوم اسفند ماه ۹۵ مراسم بزرگداشت در تالار اجتماعات مرکز تحقیقات برگزار شد.

در این مراسم که با قرائت کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد.

شروع جلسه با سخنان مجری برنامه  آقای عباس دهکردی

 

ای خدای پاک وبی انباز و یار                دستگیر و جرم ما را در گذار

هم دعا از تو اجابت هم ز تو                    ایمنی از تو مهابت هم ز تو

یاد ده ما را سخن های دقیق               که به رحم آرد تو را ای خوش رفیق

گر خطاگفتیم اصلاحش تو کن                مصلحی تو ای تو سلطان سخن

کیمیا داری که تبدیلش کنی                   گر چه جوی خون بود نیلش کنی

این چنین میناگری ها کار توست          این چنین اکسیرها زاسرار توست

با عرض سلام خدمت حضار محترم برنامه تجلیل از چهار شخصیت بلند پایه ریاضی را با نام خدا، یاد خدا و سخن خدا آغاز می کنیم که فرمود:

برفع الله الذین آمنوا منکم و الذین اوتوالعلم درجات.

خداوند کسانی را که در مقابل قوانین هستی و نظام حاکم بر سراسر جهان سر تعظیم فرود می آورند و راه علم و دانش را طی می کنند، به درجات عالی رفعت می بخشد.

۱۲ نفر از دبیران ریاضی طی نامه یی از آقای علیرضا علمدار میبدی، رئیس مرکز تحقیقات معلمان اصفهان درخواست کردند جلسه ی تجلیل و بزرگداشتی برای ۴ نفر دبیران برجسته ریاضی آقایان: صفرعلی جمالی، حسینعلی موحدی، حسین مشتاقیان پور و محمد اصغری در مرکز برپا گردد.

این درخواست با حُسن استقبال رو به رو شد و مقرر گردید باهمکاری و همراهی آقای بهنام خشوعی، معاون آموزشی مرکز برنامه ریزی به عمل آید. لازم به ذکر است که سنت حسنه تجلیل از معلمان در مرکز تحقیقات به چند دهه قبل برمی گردد. آخرین تجلیل در این مرکز چند ماه قبل بود که در زمان مدیریت جناب آقای مهندس مظفری  از مرحوم مهدی قمصری دبیر برجسته ریاضی و جناب آقای عبدالوهاب طالقانی  به عمل آمد و قبل از آن از معلمان بزرگوار مرحومان:  احمد آرام، محمود نوربخش، احمد سپهری، محمد حسن باقی و اسدالله ذکری و ……………چنین جلساتی برگزار شده است.

علت اصلی برگزاری چنین جلساتی هم این است که مرکز تحقیقات معلمان اصفهان به طور خود جوش به همت معلمان اصفهان به وجود آمده است و برگزار کنندگان این جلسه هم خود معلمان

می باشند.

گزارش ادامه برنامه که به ترتیب زیر دنبال شد.

 1.  آقای احمد جهانمرد، نماینده جمعی از دبیران، جهت عرض خیر مقدم گفت

 2.  آقای حسن نیلفروشان اولین مدیرکل آموزش و پرورش بعد از انقلاب جهت سخنرانیدعوت شد.

  جناب آقای نیلفروشان به عنوان یک شخصیت بی بدیل و منحصر به فرد فرهنگی همواره مورد احترام بوده اند. چهره محبوب که از نظر علم و دانش و تواضع و کمالات اخلاقی نمونه هستند.  معمرین آموزش و پرورش به یاد دارند  تاریخ آموزش و پرورش اصفهان تنها دو مدیرکل را داشته است که با انتخاب فرهنگیان به این سمت برگزیده شده اند اولین آن ها مرحوم هدایت الله موسوی معلم برجسته ریاضی در زمان وزارت محمد درخشش بود و دومی جناب آقای نیلفروشان هستند که پس از پیروزی انقلاب، با رأی اکثریت فرهنگیان اصفهان به سمت مدیرکل استان اصفهان انتخاب شدند.

  آقای نیلفروشان در سخنرانی کوتاه و بسیار پُربار خود به اثر گذاری چهار دبیر   پیشکسوت اشاره کردند که صفات مشترک ایشان صلابت، اخلاق حسنه، توانائی و اقتدار در آموزش ریاضی،  تدین و خداشناسی است،  به نحو شایسته یی از ایشان تجلیل نمودند و با ذکر نام یکایک این چهار شخصیت ریاضی  همراه با ویژه گی و مهارت های هر یک را ستودند. جناب آقای نیلفروشان ضمن تأیید میزان اثر بخشی آموزش مجازی که در جای خود مهم و با ارزش است اما هیچگاه نمی تواند جای نقش بسیار مهم معلمان را در اخلاق، رفتار و گفتار، خداشناسی و فضائل انسانی را بگیرد.

 3.  جناب آقای عبدالوهاب طالقانی مؤسس گروه فرهنگی حکیم سنائی، جهت سخنرانی دعوت شد. ایشان حدود پنجاه  سال قبل نهالی را غرس کردند که امروز ثمرات آن را به خوبی مشاهده می کنیم. یکی از دانش آموختگان دبیرستان حکیم سنائی حسین جلالی   کوشکی است که نه تنها در ایران بلکه دانشجویان کشورهای جهان از علم و دانش وی برخوردارمی شوند.

  جناب آقای دکتر عبدالوهاب طالقانی با نگرشی تازه و با بیان گرم خود ضمن تفسیر آیات مربوط به خلقت انسان به شرح و بسط مفهوم اسجدوا لادم پرداختند که چرا فرشتگانی که هزاران سال است به عبادت خدا می پردازند، باید در مقابل این آدم سجده کنند؟

  و اذ قال ربک انی جاعل فی الارض خلیفه،  وقتی خدا به فرشتگان فرمود من می خواهم برای خودم خلیفه یی در روی زمین قرار دهم، اعتراض کردند که نحن نسبح بحمدک، ما تسبیح گوی تو هستیم، فرمود: انی اعلم ما لا تعلمون، من چیزی می دانم که نمی دانید.

  سپس به عنوان معلم اول، علم الادم الاسماء کلها به همین آدم تمام اسماء را آموخت.

  اسرار جهان هستی را به آدم یاد دادیم.تا پایان جهان! و هزاران سؤال که آفریننده جهان کیست؟

          و فردوسی بهترین پاسخ را داده است و می گوید:        

                      خدای بلندی و هستی تویی           ندانم که ای هرچه هستی توئی

  در ادامه با ذکر ویژه گی ها و توانائی های آدم برتری وی را نسبت به فرشتگان عالم نمایان ساختند و با توضیح انبهم باسمائهم، درباره شخصیت معلم و اثر بخشی معلم که نه تنها شاگردان  مقام و منزلت او را گرامی می دارند، بلکه تمام کائنات در مقابل معلم سر تعظیم فرود می آورند.از ۴ دبیر ممتاز که خدمات شایسته یی به فرهنگ داشته اند، قدردانی نمودند. 

 4.  از آقای حیدرعلی جوادی نماینده ۱۲ نفر دبیر ریاضی جهت تقدیر از چهار دبیر برجسته دعوت شد.

آقای حیدرعلی جوادی با احساسات توصیف ناپذیری از معلمان خود تشکر و قدردانی کردند و از طرف همه ی شاگردان این استوانه های دانش ریاضی دست یکایک ایشان را بوسید، که شور و هیجان فوق العاده به پا شد.

 1.  دعوت از آقای علی رجالی جهت سخنرانی.

  جناب آقای دکتر علی رجالی از شخصیت های تأثیر گذار در ریاضی نه تنها استان اصفهان بلکه در ایران هستند. خدمات وی آن چنان گسترده است که از  طرف مجامع بین المللی جوائز ارزنده یی به ایشان تقدیم شده است.

  در تأسیس مرکز تحقیقات معلمان و خانه ریاضیات اصفهان نقش بی بدیلی داشته اند برای پی بردن به اقدامات گسترده ایشان در عمومی کردن علوم، کافی است نام او را در موتورهای جستجوی گوگل و سایر سایت ها  وارد کنید و خدمات صادقانه این معلم با فراست ریاضی را  در تدریس و اداره کلاس های ضمن خدمت دبیران ریاضی و شرکت در تأسیس خانه ریاضیات و مرکز تحقیقات معلمان و سایر اقدامات مشاهده و تحسین فرمائید.

   سخنرانی کوتاه آقای دکتر رجالی:

  از کلام آقای جمالی در فیلمی که پخش شد استفاده می کنم که فرمودند معلمی شغل انبیاست.

  من فکر می کنم نقشی که معلم می تواند در دانش آموزان داشته باشد، خیلی مؤثر است. من گاهی به شوخی به معلمان ریاضی می گویم هر مشکلی که در جامعه به وجود می آید تقصیر شماست. زیرا جامعه به معلمان خود نگاه می کند.

  در تحقیقی  که در آزمون تیمز در تمام دنیا بررسی شده، نشان می دهد، کشورهائی موفق تر بوده اند که در آن کشورها معلمان حقوق بیشتری دارند. منظور از حقوق معلم جایگاه مادی و بخصوص پایگاه معنوی معلم است.

  شما نگاه کنید درجامعه ما به معلم بیشتر اهمیت می دهند یا پزشک؟ آموزش و پرورش چه جایگاهی دارد؟ به رشته ریاضی چقدر اهمیت می دهند؟ به یاد دارید زمانی در دبیرستان های بزرگ در برابر ۸-۷ کلاس ریاضی ۱ یا ۲ کلاس تجربی داشتیم! چرا اکنون به این جا رسیده ایم؟  این جامعه است که به رشته ها اهمیت می دهد. باید دیدگاه جامعه را عوض کرد.

  چرا حسین جلالی کوشکی از ایران رفت؟ شش ماه حقوق او را پرداخت نکردند. چرا مریم میرزا خانی باید در خارج از کشور خدمت کند؟ آیا بازهم باید نیروهای کارآمد خود را دفع کنیم؟

  زحمات معلمان شریف ما با سیاست دفع خنثی می شود. چرا؟

  شما به شاگردان خودتان که امروز مسئولیت های بالائی را به عهده گرفته اند توصیه کنید تا کم کم نگرش جامعه نسبت به آموزش و پرورش به سوی تعالی تغییر کند.

 2. پخش فیلم  بسیار دیدنی زندگی علمی و آموزشی آقای صفر علی جمالی. که مورد استقبال قرار گرفت.

                                                                  **********      

  تعداد شرکت کنندگان در این همایش، به دلیل شخصیت، میزان صداقت و خدمات علمی و آموزشی چهار شخصیت مذکور، چشمگیر بود و افرادی شرکت کرده بودند که بعضاً برای هریک باید جلسه تجلیل و بزرگداشت برپا نمود

  در این گردهمائی بزرگ که شخصیت ها و گروه ها پیام های در خور تحسینی ارسال کردند که مطالعه می فرمائید.

  در ضمن اعلام شد: مرکز تحقیقات معلمان همواره آمادگی دارد، چنین جلساتی را برای پیشکسوتان رشته های مختلف برپا نماید.

  الف: پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان.

  به نام خدا

   

  ریاضی به عنوان مادر علوم مبنای همه پیشرفت های بشر در طول تاریخ بوده است و بسیاری از رشته های علمی و آموزشی امروز به نوعی شعاعی از خورشید علم ریاضی محسوب می شوند . بشر حسابگر ، برنامه ریز ، آینده نگر ، تحلیل گر، زمان شناس و منطقی در جریان روشمندی و هدفمندی به شدت نیازمند علم ریاضی است و از آن نمی تواند غفلت کند .

  به تبع این جایگاه والا دانشمندان و پژوهش گران و استادان و دبیران و معلمان ریاضی نیز در پهنه تاریخ علم از مرتبت ممتاز و شایسته ای برخوردار بوده اند هر چند که در مقاطعی جاهلان و غافلان قدر گوهر وجود ایشان را ندانسته اند .

  امروز گرد آمده ایم تا از مقام ارزشمند و خدمات کم نظیر چهار نفر از پیش کسوتان آموزش ریاضی در شهرمان که سالها در قله فرازین این رشته نقش آفرینی کرده اند تجلیل نماییم . بزرگوارانی که هر یک بیش از نیم قرن در کلاس های درس و محافل آموزشی و علمی این جهانشهر فرهنگ پرور درخشیده و صدها چهره موفق علمی در پرتو آنان بالیده اند و در مسیر سعادتمندی قرار گرفته اند حتی بسیاری از دبیران برجسته ریاضی و دیگر رشته های وابسته در کارنامه خویش افتخار شاگردی در محضر عزیزانی را دارند که در این همایش شکوهمند مورد ستایش قرار می گیرند و خیلی از مدیران کشور نیز سرافراز به این شاگردی هستند .

  حقیقتاً هر انسانی به ارزشمندی ، شرف ، عزت ، دانایی و بزرگ منشی شخصیت هایی در این سطح از تاثیرگذاری اجتماعی و معرفتی غیطه می خورد یک عمر زندگی شرافتمندانه با سلامت و سادگی و صداقت و این همه نورافشانی تا چه اندازه موجب مباهات است و اگر معلمان ، سالهاست با همه مشکلات و کم لطفی هایی که با آن مواجه بوده اند هنوز در قله مرجعیت اجتماعی قرار دارند . معلمان پیش کسوتی که امروز دیدگانمان به جمالشان روشن است در اوج مرجعیت علمی برای سایر معلمان ایفای نقش می کنند.  مسئولان و دست اندرکاران اجرایی به هرجا که برسند اگر حق شناس باشند  باید یک لحظه هم از یاد نبریم که هنوز همان شاگردی هستیم که در کنج یک کلاس کوچک فروتنانه درس زندگی را از محضر این معلمان بزرگ فرا می گیریم ، یک لحظه نباید فراموش کنیم که تا نفسی داریم آنرا مدیون این کریمان هستیم ، نباید از یاد بیریم که سرمایه حیات معنوی این کشوردر ذهن و ضمیر معلمان بی نظیرمان قرار دارد که لازم است قدر و قیمت آن را بدانیم .

  نقش الگویی این دبیران ممتاز هرگزنباید از چشم ونظر دبیران جوان دور بماند . مکتب و مشرب فکری ما به تکریم و تبعیت از الگوها سفارش اکید دارد با سرمایه های نمادین آموزش و پرورش نمی توان برخورد شعاری و تشریفاتی کرد . ما ملکفیم از جاری زلال معرفت این بزرگواران جانهای عطشناک نیروهای فعلی را سیراب کنیم . در واقع کلاس های درس استاد صفرعلی جمالی ، استاد حسین مشتاقیان پور ، استاد حسینعلی موحدی و استاد محمد اصغری تعطیل یا به افراد دیگری واگذار نشده است . بلکه این کلاس ها به وسعت همه کلاس هایی که هزاران هزار شاگرد را در نقاط دور و نزدیک شهرمان آموزش می دهند . گسترش یافته و اثرات وجودی این عزیزان همچنان نور و آگاهی می آفریند و اندیشه ها و ذهن ها را روشن می سازد.

  در سال ۲۰۰۰ میلادی که به عنوان سال جهانی ریاضی نامیده شد آموزش وپرورش استان این توفیق را یافت که در جریان برنامه های متعددی از جمله همایش نکوداشت پیش کسوتان آموزش ریاضی از چهره های برجسته این رشته تجلیل نماید اکنون ۱۶ سال از آن رویداد مبارک گذشته و بسیار خرسندم که ما هم سعادت یافتیم تا هر چند ناچیز و ناقابل مهر وجود شما را محترم شماریم و در پیشگاهتان تا حدی انجام وظیفه کنیم و فروتنانه دست پاکتان را ببوسیم . بنده امروز خیلی کم سعادت بودم که بدلیل عدم حضور در شهر نتوانستم حضوراً رسم شاگردی را به آورم و در این برنامه کسب فیض کنم و اطمینان دارم چون همیشه این قصور را به بزرگواری خویش می بخشید و امیدوارم در اولین فرصت بار دیگر به تجدید دیدار موفق شوم و وظیفه خود را به جا آورم . از همکاران ارجمندم که با دقت و تلاش و ممارست این همایش ارزنده را برگزار کردند صمیمانه قدردانی می کنم و امیدوارم همچنان آفتاب عمر این بزرگواران همراه با سلامت و سرافرازی برجانهای همه دست اندرکاران علم و آموزش بتابد و برکت بیافریند .

  محمد حسن قائدیها

  مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان

   

  ب: پیام دکتر سید محمد باقر کتابی

  بسم الله الرحمن الرحیم

  برای من و امثال من بسی افتخار بود که در محفل دوستان و همکاران بسیار عزیزم که به خاطر تجلیل و تعظیم و بزرگداشت چهار شخصیت دانشمندِ فرزانه و معلم دین و دانشِ راستین، شرکت داشته باشم.

  آن هم محفلی مردمی و ملکوتی که از دل های پاک و طیّب و طاهرِ جمعی از استادان و معلمانِ دل سوز این مرز و بومِ مقدّسِ ایران عزیز تحقق یافته و به یقین فرشتگان آسمانی آن را زینت داده اند و نور علم و فضیلت آن صحنه را روشنی عرشی بخشیده است.

  چهار شخصیت بزرگی از علم و فضیلت مورد تجلیل قرار گرفته اند که به قول جامی شاعر بزرگ، شمع سان سوخته اند و بزم دیگران را روشن نموده اند.

       شمع شو شمع که خود را سوزی               تا بدان بزم کسان افروزی

   این بنده حقیر را که نه در محفل ادب جاهی و نه در مجلس علم و هنر راهی است و در ایام پیری که دست لرزان و پای سست و به تعبیر قرآن کریم:

  و من نعمرّه ننکسه او را فرا گرفته و درست مشمول شعر ملک الشعراء بهار که می فرماید:

  سحرگه به راهی یکی پیر دیدم                           سوی خاک خم گشته از ناتوانی

  بگفتم چه گم کرده یی اندر این راه                    بگفتا:  جوانی  جوانی  جوانی

  قرار دارم، از افتخار یافتن در آن محفل نورانی محروم گشتم.

  ولی باز هم از دور می خواهم با پیامی از سخنان نورانی و ملکوتی مولی الموالی علی امیرالمؤمنین علیه السلام، حضور خود را در آن صحنه بیابم، باشد که پیام نورانیِ تجلّی خداوند اعلی دل های دوستان و همکاران عزیز را روشن سازد.

  در خطبه کوتاهی می فرماید: ان الغایه امامکم و ورائکم الساعه تحدوکم  تخففوا تلحقوا

  پایان کار شما از افعال و اقوال و کردار و حالات سرانجام، در مقابل شما قرار خواهد گرفت. و ساعت مرگ هم پُشت سَرِ شماست که پیوسته شما را خواسته و نا خواسته به سوی آخرت می راند و چاره یی از آن نیست. بنابراین سبک شوید. از رذائل اخلاقی، دور شوید، مبادا رذیلتی از رذائل مانند: دشمنی،کینه جوئی، سوء ظن،غیبت، دروغ، افتراء، و…و از انواع گناهان بپرهیزید. تا به کاروان سعادت دنیا و آخرت برسید.

  و در خطبه دیگر درباره ی اغتنام فرصت و گذشت شتابان عمر می فرماید:

  ما اسرع الساعات فی الیوم واسرع الایام فی الشهرواسرع الشهور فی السنه واسرع اسنین فی العمر

  چه زود می گذرد ساعت ها در روز و چه زود می گذرد روزها و شب ها در ماه و چه زود می گذرد ماه ها در سال و چه زود می گذرد سال ها در عمر!

  در پایان بیتی از مولانا گه امیدوارم در دل ها نوشته شود.

  من ندیدم در جهان جستجو                     هیچ اهلیت به از خلق نکو

                                                                                          سید محمد باقر کتابی ۱/۱۲/۹۵    

   

  ج: پیام همکاران از تهران

  به نام خداوند جان و خرد، دوستان و همکاران ارجمند

  با سلام و عرض ارادت مژده برگزاری مجلس بزرگداشت چهار  نفر از دبیران گرانقدر و پیشکسوت:

  آقایان :

  صفرعلی جمالی، حسینعلی موحدی، حسین مشتاقیان پور و محمد اصغری

  را دریافت کردیم و بسیار خوشحال شدیم.

  تشکیل این مجلس با شکوه را به برگزار کنندگان و تکریم شوندگان نامدار تبریک و تهنیت می گوئیم.

  برگزار کنندگان همکاران و شاگردان این استادان عالیقدر هستند که شاهد تلاش صادقانه و رفتار و گفتار انسانی این عزیزان بوده اند و اکنون فرصت یافته اند که مقام و منزلت آنان را ارج نهند و نشان دهند که جامعه قدر شناس خادمان واقعی خود هستند و هیچ گاه خدمات راستین آن ها را از یاد نخواهد برد

  اما تکریم شوندگان نمونه یی از معلمان بزرگوار اصفهانی هستند که توانسته اند راه پیشینیان را در آموزش علوم ریاضی و پرورش افراد آگاه و درستکار و سازنده هموار سازند.

  کشور عزیز ما ایران از گذشته دور تا کنون وامدار ریاضی دانانی است که در منطقه اصفهان پرورش یافته و این دانش پایه را به سراسر ایران و حتی جهان گسترش داده اند.

   حدود ده  قرن پیش در این شهر بود که اختر شناسان و ریاضی دانان به نام به ریاست حکیم عمرخیام تقویم جلالی را بر حسب سال خورشیدی بنیان  نهادند و آغاز سال را نخستین روز بهار، نوروز – که بر شما مبارک باد –  برگزیدند و آن را با چنان دقتی محاسبه کردند که خطای این محاسبه برای یک شبانه روز تنها سه ده هزارم است. و در هر ۵۰۰۰ سال یک روز خطا در آن راه می یابد.

   در دوره جدید علیمحمد اصفهانی ، میرزا عبدالغفار نجم الدوله و استاد پروفسور تقی فاطمی و دکتر غلامحسین مصاحب پایه گذار ریاضیات جدید و دائره المعارف فارسی از اصفهان بوده اند.

  چهارنفر دبیر ریاضی که در این محفل مورد تجلیل قرار می گیرند به حق میراث  این بزرگان را به بهترین صورت حفظ کرده و همواره شأن و مقام و منزلت معلمی را عملاً نشان داده و عمیقاً  مورد احترام مردم بوده اند.

  پیشنهاد می شود نام ارجمند این بزرگان گرچه در اعماق قلوب و دل های پاک ثبت شده است اما  زینت بخش  مؤسسات آموزش و پرورش، تالار های مدارس بزرگ، خانه ریاضیات و مرکز تحقیقات معلمان و موزه علوم و فنون گردد.

  یقین داریم که اگر شادروانان:

  مهدی قمصری، رضا افضل ، محمود ربانی ، احمد منعمیان و…….با دنیای خاکی وداع نکرده بودند، با اشتیاق و علاقه فراوان در جلسه بزرگداشت مذکور شرکت می کردند.

     هوشنگ قائلی   -     باقر گوهری   – اسفندیار معتمدی – حسن تقوی

  ۱/۱۲/۹۵ 

  د: پیام دانش آموختگان دبیرستان سعدی

  درس معلم ار بود زمزمه محبتی                                     جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را

  درود بی پیان نثار چهار خورشید تابانی که ما دانش آموختگان دبیرستان سعدی را به فراخور استعدادمان از تابش علمی و آموزشی خود بهره مند ساختند.

  بزرگمردانی که با خلوص و صداقت و فارغ از انگیزه های مادی، آنچه در توان داشتندخاضعانه  در کف اخلاص خویش نهادند. ما هنوز سخن پُربار استاد موحدی را فراموش نمی کنیم که با اطمینان کامل به ما بشارت می دادند که اگر آموزش های معلمان دبیرستان سعدی را به خوبی فرا گیرید به هیچ کلاس خصوصی در کنکور نیاز نخواهید داشت و به واقع چنین بود.

  در زمانی که ما در خدمت این چهار استاد برجسته تلمذ می کردیم خبری از کلاس ها و مدارس مادی رنگارنگ امروزی و دسته بندی های نو ظهور و مادی نبود. در آن روزگار دانش آموزان باسواد به طور دوستانه به دانش ضعیف در کنار هم  کمک می کردند و از همدیگر فرا می گرفتیم واز دانش پُر فروغ معلمان خود بهره می گرفتیم. از صمیم قلب از درگاه خداوند سبحان طول عمر همراه با عزت، صحت و شادابی برای خادمین آموزش و پرورش به ویژه این چهار خورشید تابان مسئلت می نمائیم و امیدواریم این بزرگواران از ما راضی بوده و اگر رنجشی در اثر نا بخردی ما داشته اند، به بزرگواری خود مارا عفو و حلال فرمایند.

  انجمن دانش آموختگان دبیرستان سعدی  ۳- ۱۲ -۹۵

پس از قرائت پیام ها مجری برنامه ادامه داد:

تذکر مهم : اشاره کرده اند که در این جا به عرض برسانم همه ما گاهی اوقات مرتکب گناه و ذنب لایغفری می شویم  که جای اهم و مهم را فراموش می کنیم! بجاست که در کنار این جلسات از معلمان دوره ابتدائی یادی شود. لازم است، در درجه اول از معلمان دوره ی ابتدائی تجلیل به عمل آید که متأسفانه این کار بسیار به جا، فراموش می شود!

از آن مهم تر تقدیر و تکریم معلمات  یعنی خانم ها معلمان که متأسفانه فراموش شده اند. وباید جبران مافات شود. حالا امروز سنت شکنی می کنیم و تقاضا می کنیم هدایای این بزرگان به وسیله ی سرکار خانم صدیقه ذره بینی معلم محترم بازنشسته  رشته ریاضی که در جلسه حضور دارند و از شاگردان این بزرگان بوده اند، تقدیم شود.

سپس خانم ذره بینی در جایگاه آمدند و به طور سمبولیک از بین هدایا، کتاب شریف نهج البلاغ اهدائی آموزشگاه امید را تقدیم کردند.

مجری در زمان مناسبی از معلمان ریاضی برجسته خانم ها و آقایان نام برد و یاد ایشان را گرامی داشت.

خانم ها: زهره کوپائی – ناهید نعمت اللهی –  فرزانه توسلی – فاطمه سادات فانی -زهره اسماعیلیان – صدیقه ذره بینی-  صدیقه موسوی مدنی –شیرین مصطفوی –  فرشته بحرینیان – لیلا حاتم زاده – منیره انصاری پور

آقایان: پروفسور تقی فاطمی- هدایت الله موسوی -  محمود نوربخش -  احمد سپهری- تیمور غیاثی نژاد –محمد نحوی – قوام نحوی – مرتضی شوشتریان و علی جان حق پناه

بسیاری از بازنشستگان معزز جهت بزرگداشت  این چهار فرهنگی ممتاز درجلسه حضور داشتند که در پایان برنامه در کنار ایشان عکس یادگاری گرفتند.

 

 

تمام حقوق این سایت برای © 2021 آئین فرزانگی. محفوظ است.
پشتيباني توسط سايت آئین فرزانگی