کتاب مشق آفتاب

   کتاب مشق آفتاب   از انتشارات آئین فرزانگی سال ۹۰ – زندگی نامه استاد فضل الله مطیعی، یکی از شخصیت های برجسته ی فرهنگی  که در سال ۱۳۰۳ در شهرستان شهرضا متولد شد وپس از تحصیلات ابتدائی ومتوسطه وعالی  مدارج تکامل را یکی پس از دیگری طی کرد تا به استادی مرکز آموزش عالی  و دانشگاه های اسنان رسید.

    آخرین مسئولیت ایشان ریاست کانون بازنشستگان اصفهان می باشد که با وجود کهولت هم چنان به خدمات فرهنگی اشتغال دارند.

       در کتاب مشق آفتاب که دارای بیش از ۱۵۰ تصویر دیدنی از دوره ی دبستان آقای فضل الله مطیعی تا این اواخر می باشد، ده ها مقاله و مطالب آموزنده ی  فرهنگی وتربیتی را مطالعه می فرمائید. این کتاب دارای ۳۰۸ صفحه  درکانون بازنشستگان کشوری اول خیابان بزرگمهر در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

آقای محمود حسن نژاد (تنظیم کننده کتاب) درباره کتاب مشق آفتاب چنین می نویسد:

 فضل الله مطیعی مدرس برجسته واز فرهنگیان پر سابقه استان اصفهان است،که در سال ۱۳۰۳در شهررضا متولد شده است.مطیعی در طول ۳۶سال خدمت صادقانه در آموزش وپرورش،با حفظ سمت،سمت هایی از قبیل ریاست کارگزینی ادرات فرهنگ شهررضا و اصفهان،معاونت فرهنگی شهر رضا،بازرس تعلیماتی مدارس ابتدایی و متوسطه شهررضا و اصفهان،مدیریت امور تربیتی و تبلیغات وانتشارات آموزش وپرورش را بر عهده داشته است.تاریخ کعبه وتفسیر آیات آن زیر نظر استاد الهی قمشه ای،مجموعه دروس تعلیمات دینی مخصوص کلاس های تربیت معلم و دانشسرای دختران،مجموعه نظم ونثر و دستور زبان فارسی وصنایع ادبی و سلسله مقالات علمی و ادبی و هنری از جمله تألیفات استاد فضل الله مطیعی بوده است.در این کتاب نویسنده نگاهی گذرا به زندگی و آثار و خدمات و سوابق فرهنگی این انسان پویا وپرتلاش در صحنه تعلیم وتربیت انداخته است.مقالات وخاطرات ،به همراه نمونه هایی از سخنرانی های فضل الله مطیعی در این کتاب به نگارش درآمده است.

بخش های کتاب

مدارج علمی به روایت اسناد،تألیفات و آثار منتشر شده،مکاتبات واحتجاجات،آشنایی با معاریف و نام آوران خطه شهررضا،یادی از دوست مجموعه اشعار و قطعات،حکایت آفتاب جلوه گاه مصور بخشی از فرهنگ اصفهان،هفت اقلیم علم و عمل و هفت شهر عشق از دیگر بخش های این کتاب است.

نویسنده در این کتاب،  دست به تحلیل زندگی و مش یکی از بزرگان عرصه تعلیم وتربیت استان اصفهان زده است.فردی که در عمر پربرکت و ۹۰ساله اش،منشأ بسیاری از خدمات و برکات در عرصه تعلیم وتربیت،آموزش پرورش ومتدهای مختلف آموزشی بوده است.

معرفی این مفاخر در شناخت  و بررسی ریشه های تعلیم وتربیت کنونی ، تاریخ و فراز و نشیب های آموزش و پرورش در امر خطیرانسان سازی و تأمین نیروی انسانی کارآمد و پویا با اهمیت و قابل تأمل است.

تمام حقوق این سایت برای © 2021 آئین فرزانگی. محفوظ است.
پشتيباني توسط سايت آئین فرزانگی